Image Alt

"מסע בעקבות החץ" – הספר

מי אנחנו

התחלנו את דרכנו במרכז הקשתות הישראלי בשנת 2006 כמעט ובמקרה. יום אחד יוסי יגר ישב בביתו ושמע דפיקה בדלת. כשפתח אותה הופיע מולו צביקה צור שאמר לו משפט אחד בלבד: “יוסי, בוא תראה מה יש לי באוטו.” ברכבו של צביקה הייתה מונחת על המושב קשת אחת ו-3 חצים. יוסי וצביקה ירדו לסככה נטושה במשק, שלא הייתה בשימוש שנים רבות ויוסי ירה 3 חיצים. בתוך פחות משנה מועדון קשתי בית לחם הגלילית כבר היה פעיל ושוקק חיים באותה סככה ממש. המועדון שהוקם ונוהל על ידי יוסי וצביקה במשק של משפחת יגר במושב בית לחם הגלילית, הפך לאחד ממועדוני הקשתות המובילים בישראל.

עם השנים וההבנה שהקשתות היא כלי מדהים לעבודה עם כל שכבות האוכלוסייה לעבודה על הגוף והנפש ופיתוח תוכניות קשתות בתחום החינוך וההעשרה לעסקים קמה מרכז הקשתות ובמהרה ביססה את עצמה כמרכז שפעיל בכל תחומי הקשתות בישראל ממועדוני ספורט מקצועיים, ייבוא ציוד וכנסים לקשתות מסורתית ועד פעילות מסחרית שכוללת פעילויות בכל רחבי ישראל ופיתוח תוכניות קשתות למוסדות חינוך.

היום במרכז הקשתות תוכלו למצוא את הכתובת שתאפשר לכם לחוות כל אספקט של הכלי הקדום והמיוחד הזה שמלווה את האדם משחר ההיסטוריה.

על הצוות המקצועי

 

הצוות במרכז הקשתות בנוי מאנשים בעלי ידע נרחב בסוגי הקשתות השונים וסגנונות הירי, ומיומנים בהדרכה אישית, קבוצתית ואימון של בעלי מוגבלויות.

הצוות עשיר בהבנה המקצועית בתחום הציוד ובתחום ההדרכה ובפיתוח עסקי של פעילויות קשתות בעולם הספורט ובעולם הפעילויות.

המאמנים והמדריכים שלנו הם בוגרי קורס מדריכי קשתות מקצועי עם תעודה ממנהל הספורט ומגוון השתלמויות בתחום הקשתות והספורט.

רבים מחברי הצוות במרכז הקשתות הינם ספורטאים פעילים בעלי מדליות בתחרויות ארציות ובמכביה. חלק מהמדריכים בצוות עברו השתלמות והכשרה לעבודה עם בעלי מוגבלויות בתחום ספורט הקשתות בפרויקט משותף עם ביטוח לאומי על מנת לאפשר את שילובם הספורטיבי והחברתי של נכים ובעלי מוגבלויות (אוטיזם, מש"ה) במסגרת מועדוני הקשתות בקהילה.

על ענף הקשתות בישראל

 

ענף קשתות הספורט בישראל הוא חלק מאיגוד הקשתות הישראלי אשר רשום כעמותה ומאגד תחתיו את כל עמותות ומועדוני הספורט אשר עוסקים בקשתות בישראל. ישנם כיום מספר מועדוני קשתות ברחבי הארץ אשר מתחרים במסגרת תחרויות ליגה ותחרויות ארציות.

איגוד הקשתים בישראל הוא חלק מאיגוד הקשתיים העולמי WORLD ARCHERY

בשנים האחרונות ענף הקשתות נמצא בצמיחה מתמדת בעולם וגם בישראל בדגש על פיתוח דור צעיר של קשתים/ות ברמה הגבוהה ביותר וכוללת את הבאתו של המאמן בעל השם העולמי ריצ'ארד פריסטמן לאמן את נבחרת הפיתוח של ישראל.

אנו ב"מרכז הקשתות" שמנו לנו לדגש לפתח את תחום הקשתות בישראל מעבר לעולם הספורט למחוזות של חינוך, תרבות והעשרה ע"י פיתוח תוכניות חינוכיות ועסקיות שנעזרות בקשתות מתוך הבנה שהקשת ככלי היא פלטפורמה אידיאלית וגמישה להעברה והטמעת מסרים תוך כדי פעילות מהנה בה חווים הצלחה מהירה.

הבלוג שלנו

ברוכים הבאים לבלוג שלנו: ``מסע בעקבות החץ`` אשר בו תוכלו להעמיק בתוכן מגוון מעולם הקשתות

  • בבלוג שלנו אשר יקרא "מסע בעקבות החץ" על שם ספרו החדש של יוסי יגר שיצא בקרוב ומספר על ההיסטוריה של ראשי החץ בלבנט אנו ניתן במה לכל נושא מקצועי שקשור לעולם הקשתות אם זה מתחום הספורט, ציוד הקשתות, תורות האימון,

  • הקשת המונגולית היא קשת קומפוזיט ריקרב הבנויה בצורה המסורתית משכבות של עץ, קרניים של בעלי חיים וגידים מרובדים יחד כך שהעץ או במבוק בלב הקשת, הגידים פונים החוצה והקרן מחזקת את פנים הכנף. כיום התיעוד הכי מוקדם של קשתות קומפוזיט בסגנון

  • הלונגבואו (Longbow- קשת ארוכה) היא קשת ששימשה את אבותינו במלחמות לאורך אלפי שנים. הקשתהכי עתיקה שנמצאה מסוג זה בדנמרק יוצרה כבר ב-9,000 לפנה"ס וקשתות לונגבואו נמצאות בשימוש עד היום בעולם הקשתות המודרני. הקשת הייתה מגיעה לאורך של כ70 אינץ'. היא הייתה

  • הקשת ככלי לציד או מלחמה מלווה את האנושות מהרגעים הראשונים שלה. אבל מתי הקשתות הפכה לירי תחרותי למטרות כיף ולא להישרדות? הכל התחיל ב1545 בלונדון כשרוג'ר אשהם פרסם את ספרו טוקסופולס, הספר הראשון באנגלית על קשתות לונגבואו שהוקדש למלך הנרי ה-8. הספר

BLOG
Close

The "Archery Center IL" in Beit Lehem of Galilee develops the field of archery in Israel beyond the world of sports & the fields of education, culture & social development.

Telephone / WhatsApp | (+972) 0544407113

Email | [email protected]

Forest Road 2, Bethlehem of Galilee, 3600700

שעות פעילות

מי ב’, ד’ 15:00-19:00
ימי ג’, ה’ 15:00-21:00
ימי ו’ 11:00-16:00
ימי ש', א' סגור

Our socials
About